שיפוץ חדר האמבטיה: המדריך המלא

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שיפוץ בחדר האמבטיה יכול להתקיים באופן חלקי או יסודי והוא מכיל כמה שלבים משמעותיים כמו ריצוף, החלפת צנרת, שינוי נקודות חשמל, רכישת כלים סניטריים ועוד. לכן, חשוב לתכנן מראש את השיפוץ ואת השינויים שתרצו לבצע על מנת לתכנן את החדר בצורה פונקציונלית. בתכנית העבודה תוכלו לראות היכן ממוקמות צנרות המים ולתכנן את מיקומם העתידי של הריהוט והכלים הסניטריים, כמו כן תוכלו לבחור את התאורה ואת האריחים שיעטרו את חדר האמבטיה החדש שלכם. מעבר לתכנון הפונקציונלי, ניתן לבחור קונספט עיצובי לחדר האמבטיה ולתכנן את עיצוב החדר לפי קווים מנחים בקו העיצובי. בתום התכנון, ניתן יהיה להתחיל את תהליך השיפוץ.

בשלב הראשון יתבצעו הריסה ופירוק של הריצוף הקיים, אריחי האמבטיה ושאר האלמנטים שנרצה לשפץ בחדר. לאחר מכן ניתן יהיה להתפנות לשלב החלפת האינסטלציה.

החלפת מערכת אינסטלציה

שלב החלפת האינסטלציה הוא אחד השלבים המהותיים ביותר בתהליך שיפוץ האמבטיה. התשתיות בחדר האמבטיה כוללות צנרות למים חמים וקרים ותשתית לביוב.

בעת שיפוץ חדר האמבטיה רצוי להחליף את מערכת האינסטלציה הכוללת את תשתיות הצנרת, על מנת למנוע דליפות עתידיות. החלפת הצנרות מומלצת במיוחד אם מחליפים את הריצוף הקיים. חשוב לשים לב שהצנרת המותקנת בביתכם היא צנרת בעלת תו תקן שעמידה בפני מים חמים ולחץ מים גבוה העובר בה, ולוודא שמדובר במוצרים מקוריים בעלי תעודת אחריות. צינורות בעלי תו תקן הם פקסגול, מולטיגול ו- SP. בכדי לבחון את עמידות הצנרת בלחץ המים, יש לבצע בדיקה ולוודא שהצנרת תקינה וללא נזילות.

ריצוף וחיפוי הקירות

אחד מתהליכי השיפוץ בחדר האמבטיה הוא ריצוף וחיפוי הקירות. בשלב זה, אריחי חדר האמבטיה החדשים יודבקו והמרווחים הקיימים בין האריחים הללו יאטמו, תוך שמירה על רווח קביל בין המרצפות. לפני איטום המרווחים חשוב להקפיד שהקיר יהיה ישר ולטייחו אם יש בכך צורך. קירות מחופים צוברים פחות עובש ומהווים בסיס קל יותר לניקוי ותחזוקה כך שהם נשמרים לאורך זמן. האריחים הנפוצים ביותר בבחירת אריחים לחדר האמבטיה הם אריחי גרניט פורצלן בגלל העמידות המאפיינת אותם. כמו כן, קיימים מגוון אריחים נוספים כך שניתן לבחור אריחים מעוצבים, אריחי פסיפס, קוריאן ואחרים, בהתאם לקונספט העיצובי שתרצו להחיל בחדר האמבטיה.

במידה ומעוניינים לצבוע את קירות חדר האמבטיה, מומלץ לעשות זאת באמצעות צבעים הנוגדים הצטברות עובש ופטריות (לדוגמא אקרינול או פוליסיד) וצבעים נושמים עמידים במים.

טרם ריצוף המקלחת יש לאטום את הרצפה ואת הקיר הסמוך לאמבטיה. פעולה זו תמנע נזילות מיותרות. כאשר בוחרים את הריצוף העתידי לחדר האמבטיה, מומלץ לבחור בריצוף שעמיד ללחות, כמו כן יש לדאוג לאמצעי בטיחות עבור דיירי הבית, ולבחור בריצוף המונע החלקה.

בחירת והתקנת הכלים הסניטריים

הכלים הסניטריים השכיחים בחדרי אמבטיה הם האסלה, הכיור, ברזים וכו’. אבל נוסף להם קיימים גם כלים סניטריים ייחודיים ומרשימים, כמו אסלה תלויה או כיורים מעוצבים, המשדרגים את מראה חדר האמבטיה ותורמים לעיצובו.

ברכישת הכלים הסניטריים מומלץ לבחור בכלים איכותיים בעלי תו תקן שישמשו אתכם לתקופת זמן ארוכה. כמו כן, חשוב לבדוק מהו תוקף האחריות הניתנת עליהם. יתר על כן, השתדלו לבחור כלים סניטריים התואמים זה לזה מבחינת הקו העיצובי, כך שיקנו לחדר האמבטיה מראה אחיד ומעוצב.

ארונות אמבטיה

ארונות האמבטיה הם אמצעי האחסון היעיל ביותר בחדר זה, שכן שם תאחסנו את כלי הרחצה, המגבות והפריטים להם אתם זקוקים בחדר האמבטיה. בבחירת ארונות האמבטיה חשוב לבחור סוג עץ העמיד ללחות, כמו כן, יש להתאים את גודלו של הארון הרצוי למידות הרלוונטיות לחדר האמבטיה שלכם.

נוסף לכך, יש לבחור מתלה מגבות, מידוף לאמבטיה ומחוצה לה ושאר רהיטים הנחוצים לכם.

כמה יעלה לנו שיפוץ חדר האמבטיה?

מחיר שיפוץ חדר האמבטיה אינו קבוע והוא תלוי במספר גורמים כמו אזורי האינסטלציה, הוספת נקודות חשמל, סוג החומרים בהם נשתמש, סוג הצנרת וכמובן, גודלו של חדר האמבטיה.

 

בין אם ביצעתם שיפוץ בחדר האמבטיה כחלק מהשיפוץ הכללי, ובין אם ביצעתם שיפוץ נקודתי, לאחר השיפוץ, יש לדאוג לתחזוקה בסיסית בחדר האמבטיה על מנת למנוע בעיית עובש, כמו כן, שמרו על הצנרת מסתימות והימנעו מהשלכת פסולת לאסלה או לפתח הכיור.

 

שיפוץ חדר האמבטיה

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר