כיצד לבחור שיש למטבח?

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

כיום גם חובבי העיצוב המושבעים ביותר מבינים ששיש יש לבחור לא רק בהתאם לגוון ולרמת הברק, אלא לפני הכול, בהתאם לפרמטרים הפרקטיים. זאת מאחר ושיש הנו אחד האזורים היותר חשובים בבית, ולו כי באים עמו במגע רב מספר פעמים ביום – אם כאשר מבקשים להכין בבוקר קפה ואם כאשר בערב מנסים למצוא עליו מקום פנוי להניח את הסיר. אי לכך, כיצד בוחרים שיש למטבח? יש לנו שלושה טיפים מנצחים עבורכם!

תזמון נכון

ראשית נציין שלפני שמבינים כיצד בוחרים, יש להבין מתי בוחרים, וזאת כי לא מעט אנשים טועים לבחור את השיש רק לאחר שכבר רכשו ארונות, כיריים וכיור. מדוע מדובר בטעות? כיוון שלעיתים מגלים מאוחר מדי שהכיור שנרכש מיועד עבור הרכבה עילית (כך שלא ניתן לגרוף אליו מים, אלא יש להשתעבד למטלית), או פשוט כיוון שמגלים בשלב מאוחר מדי שהשיש עליו חלמתם אינו מתאים לטקסטורה ולגוונים אשר נבחרו עבור החזיתות ומוצרי החשמל.

בחנו איזה טיפוס אתם

בין אם עומדים לקראת שיפוץ מטבח ובין אם עומדים לקראת בניית בית, יש להביט פנימה ולשאול את עצמכם ארבע שאלות:

  1. האם אני (ובני ביתי) מקפידים לשמור על סדר וניקיון באופן שוטף?
  2. האם אתם מוכנים להוציא סכום גבוה עבור רכישת שיש?
  3. האם אתם מוכנים להחליף את השיש בעוד כחמש שנים?
  4. עד כמה חשוב לי להיות ייחודי?

לאחר שעונים על השאלות ניתן להחליט ביתר קלות האם הולכים על שיש טבעי, שמצד אחד ידוע כמאוד מרשים, אך מצד שני סופג בקלות יתרה כתמים. האם הולכים על שיש סינתטי שידוע כיחסית זול, אך יש להחליפו כעבור חמש שנים. האם הולכים על שיש סינתטי דמוי אבן שמצד אחד עמיד לכתמים, אך מצד שני מאוד רגיש לחום גבוה ולמגע עם חומרי ניקיון, או האם הולכים על שיש גרניט שמצד אחד ידוע כייחודי (מוצר טבעי לגמרי) אך מצד שני עשוי להיות מאוד יקר. מכאן שניתן לראות שלכל סוג יש יתרון לצד חיסרון, ועל כן יש להיכנס לסיטואציה עם עיניים פתוחות וידע מקיף בתחום.

אל תהיו קלים לתמרון!

יש לא מעט מקרים בהם אנשי מקצוע מנתבים את החלטת בעלי הבית להעדיף שיש סינתטי. במקרים מעין אלו יש לוודא שהמניעים טהורים. שנסביר? לא פעם קורה שמבקשים לבצע שיפוצים בירושלים ,שיפוצים שבין היתר כוללים את אזור המטבח. איש מקצוע שמבקש לעשות לעצמו חיים קלים (או שפשוט מבקש להימנע מעבודה שהוא אינו ערוך אליה מבחינת ציוד) עשוי להנחות את בעל הדירה להימנע מרכישת שיש גרניט ולהעדיף שיש סינתטי, ולו כי עבורו מדובר בעבודת התקנה הרבה יותר מהירה וקלה. מכאן שאין זה הזמן להית נחמדים, אלא יש להבין מה רוצים ומה מקבלים.

דגשים חשובים

לאחר שבוחרים את הסוג הרצוי, יש מספר דגשים נוספים שיש להקפיד עליהם, ופה נציין שראוי לוודא שמקבלים סוג א’, שהשיש לא מודבק ישירות על גבי הארון (כך שבעת הצורך ניתן יהיה לבצע החלפה ביתר נוחות), שהמחיר כולל אחריות, שיודעים כיצד להתנהל אל מול הסוג הנבחר, שסגורים איזה גוון מעדיפים ולבסוף יש לקבל החלטה האם מבקשים להתקין סטופר עבור מניעת נזילת מים (סה”כ הגבהה של חצי ס”מ).

הקשיבו ללב

לסיכום נציין שאל תחכו לרגע האחרון, היו ערים לשיקולי עלות, שחיקה ותחזוקה וחשוב מכל הקשיבו ללב, וזאת כי מטבח הנו מקום של יצירה ותשוקה ועל כן חשוב שהעיצוב יגרום לכם לחייך בכול פעם מחדש שתיכנסו למטבח. בחירה מוצלחת!

כיצד לבחור שיש למטבח

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר