סוגי דקים

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

אחד האלמנטים המרהיבים ביותר בגינות וחצרות הוא הדק, שכן מדובר באלמנט דקורטיבי ופונקציונלי במקביל, המקנה לחלל מראה אטרקטיבי וכפרי. בעוד שרבים נוטים לחפות את גינתם בלוחות דק, יש כאלה שעושים בלוחות הללו שימוש ייחודי כמו בניית אדניות או ריהוט לעיצוב הגינה. ישנו היצע מגוון בין סוגי הדקים השונים, לרבות סוגי עץ ייחודיים ונדירים. אז אילו סוגי דקים קיימים?

דק במבוק

סוג זה, הנו אחד הסוגים הנפוצים ביותר והוא מאופיין לרוב בצבע כהה ואחיד. הדק מעניק לחלל נראות טבעית והוא מאופיין בעמידות גבוהה לתנאי מזג האוויר. באופן כללי, הבמבוק ידידותי לסביבה, זאת בשל העובדה שהוא סופג פחמן ופולט חמצן. מעבר לזה, הדק אינו מצריך תחזוקה לעיתים קרובות.

דק אורן

האורן נחשב לעץ נוח לעבודה ולחומר זול ביחס ליתר לוחות הדק. למרות שהוא מאופיין בצבע בהיר, ניתן לצבוע את לוחות הדק בצבע התואם לטעמכם. עץ האורן נוטה להפריש שרף ולייצר קוצים לכן יש לתחזק אותו לפחות פעמיים בשנה בכדי לשמור על נראותו האחידה ועל בטיחות הדיירים.

דק טיק

סוג זה מהווה אחד מלוחות הדק הנדירים שקיימים, לכן אינו ניכר בבתים רבים. מדובר בלוחות חזקים העמידים בפני מזג האוויר, מליחות, לחות ומזיקים שונים, הודות לכך שהוא עשיר בשמן טבעי. תדירות התחזוקה של דק טיק אינה גבוהה במיוחד והיא כוללת את שימון וצביעת הלוחות.

דק איפאה

אחד מלוחות הדק היוקרתיים שקיימים הוא דק האיפאה, זאת בשל נראותו הייחודית. הדק מאופיין לרוב בצבע כהה ובלוחות עץ בעלות מרקם הומוגני. אמנם מדובר בדק עמיד, אך יחד עם זה, החשיפה לשמש עשויה לגרום לצבעו לדהות, לכן רצוי לשמן אותו באופן המיטבי. שימון הדק ייעשה מספר פעמים במהלך השנה וזאת בכדי לשמור על מראהו המיוחד. העץ כאמור, נחשב ליוקרתי, אך חשוב לציין כי  משום שנוכחותם של העצים הללו הולכת ומידלדלת בטבע, עלותו של העץ גבוהה יותר מסוגי דקים אחרים.

דק קומרו

דק הקומרו מאופיין בצבע אחיד וכהה, בדומה לדק האיפאה, כמו כן, תדירות התחזוקה שלו היא אחת לשנה בממוצע והיא כוללת את שימון הלוחות וצביעתם, זאת בכדי לשמור על צבעו הייחודי.

דק ZAPAN

דק ייחודי בעל טקסטורה מגוונת. לוחות הדק מכילים פסים חומים לאורכם והם בעלי צבע כהה שאינו נוטה לדהות בעת החשיפה לשמש. עמידותו של העץ גבוהה והוא נחשב לדק יוקרתי ומרהיב. בשל עמידותו, הדק מחזיק מעמד לאורך שנים וכמעט ואינו זקוק לתחזוקה שוטפת.

דק סינטטי

מי מכם שנרתע מדק סינטטי בשל השמירה על הסביבה, ישמח לדעת כי החומרים ממנו עשוי הדק ידידותיים לסביבה. חומרי הגלם יכולים להגיע במגוון רחב של צבעים ועמידותם נחשבת לגבוהה ואיכותית. מלבד זאת, אין צורך לתחזק את הדק בתדירות גבוהה, זאת משום שלוחות הדק לא נוטים להיסדק או לדהות.

איך תבחרו את הדק האידאלי בעבורכם?

בבחירת הדק שיותקן בחצר ביתכם או בחלל פתוח אחר, כדאי לקחת בחשבון את תדירות התחזוקה שלו ויתרונותיו השונים. כמו כן, כדאי להתאים את הדק הרצוי למגבלות התקציב. מלבד זאת בחרו בלוחות הדק שנראותם מתאימה לחלל ולתנאי השטח כמו גם התחשבו בעמידותו של הדק ובאזור בו הוא מותקן (למשל אם הדק עתיד להיות חשוף לשמש לאורך היום, מומלץ לבחור בדק שעמיד לתנאי מזג האוויר, לרבות חום השמש).

אין ספק שעבודות עץ ודקים ייחודיים תורמים רבות לנראות החצר. הם מעניקים לחלל מראה כפרי וחמים, ומאפשרים לעצב את החצר באופן המיטבי.

סוגי דקים

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר