שבע טעויות נפוצות בריצוף הבית

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לא מעט אנשים מבקשים לרצף מחדש, וזאת כי ישנם אנשים שעושים טעות בעת הריצוף הראשון – בוחרים ריצוף לבית שאינו מתאים, או גרוע מכך, בוחרים רצף שאינו מספיק מקצועי. מכאן שאם גם אתם עומדים לקראת ריצוף, כדאי שתדעו ממה יש להימנע – הכירו את שבעת הטעויות הנפוצות:

1. מבקשים לחסוך

בכול הנוגע לריצוף הבית, עדיף להוציא סכום מסוים פעם אחת וכפי שצריך, מאשר להוציא על אותו ריצוף פעמיים ובנוסף לחיות בבית שמבצעים בו שיפוצים. מכאן שאם רצף מבקש מחיר זול, יש לבחון האם המחיר נובע ממקום של חוסר ביטחון. זכרו שאם היום חוסכים, המחיר שתשלמו מחר עשוי להיות הרבה יותר יקר. עם זאת, אם כן מבקשים לחסוך, יש לבחור באריחים יחסית גדולים, וזאת כי רצפים מחשבים את תמחור העבודה גם בהתאם לגודל האריח – יותר קטן שווה יותר עבודה, משמע תמחור יותר גבוה.

2. מתעלמים מזווית הקיר

מפתיע לגלות, אך בעת שיפוץ דירה בירושלים (ובערים נוספות) מגלים לא פעם שהקירות אינם לגמרי ישרים, עובדה שמשפיעה באופן ישיר על עבודת הריצוף. אי לכך יש לדעת שראשית יש לבחון את זווית הקיר ואם אכן נמצאת סטייה, יש לשקול שתי חלופות: ריצוף באופן אלכסוני, או להשאיר מעט מרחק מהקיר, כך שנקודת המוצא תהיה ישרה.

3. קונים פחות מדי

כחלק משיפוץ הדירה לקוחות נשלחים אל חנויות קרמיקה, ולאחר שהם בוחרים ועומדים לשלם, המוכרת שואלת כמה מטרים רצויים. פה רבים טועים לרכוש את הכמות המדויקת, מבלי לקחת בחשבון שלא מעט אריחים ייהרסו בזמן העבודה. אי לכך תמיד מומלץ לרכוש שתי קופסאות יותר, ולא לגלות שיש חוסר ובחנות המלאי אזל.

4. מזלזלים בבחירת רובה

אומנם תפקידה של הרובה סה”כ למלא מרווחים, אך אם היא נבחרת שלא כהלכה ואם היא נמרחת באופן חובבני, התוצאה תהיה לא עיצובית ולא איכותית. מה עושים? ראשית יש לוודא שהרובה נמרחת לאחר שהאבק נוקה מהאריחים, וזאת כי האבק עשוי להוביל להתפוררות החומר. שנית יש לבחור ברובה איכותית, מסוג חצי אפוקסי שנחשב להרבה יותר עמיד ואף מונע טוב יותר חלחול של מים. עוד באותו הקשר נציין שיש לבחור היטב את הגוון – בהתאם לצבעי האריחים.

5. לא בוחנים את שיפוע המקלחת

במקלחון חשוב ביותר לרצף באופן שמייצר שיפוע מספק אל עבר אזור פתח הביוב. פה יש צורך ביד מקצועית, אחרת, בכל פעם שתתקלחו תבקשו לבצע תיקון, ולו כי תעמדו באמצע שלולית שממאנת להישטף.

6. לא מתאימים בין גודל הבית לאריח

יש להבין שמבחינה עיצובית אריחים גדולים מעניקים תחושה של מרחבים יותר פתוחים ומכילים, ועל כן אם הבית אינו מאוד גדול, רצוי לבחור במידת אריח שהיא לפחות 60 ס”מ.

7. מוציאים את הריצוף הנוכחי

לא פעם אנשים מבקשים לשנות את כל הריצוף הקיים, ולו כי הם מבקשים לעצב מחדש. במקרים מעין אלו אין צורך למהר להוציא את הריצוף הקיים, אלא יש לבחון האם ניתן להדביק את הריצוף לבית הרצוי על פני הנוכחי. במה זה תלוי? ראשית בגובה התקרה. כל עוד אין זה קריטי לאבד סנטימטרים בודדים מסך גובה הבית, מדובר בפתרון רצוי. מה עוד יש לבחון? שמצב הריצוף הקיים איכותי ולא מדובר בהדבקה של קרמיקה על גבי קרמיקה.

7 טעויות – מסקנה אחת!

לאור הדברים, ריצוף הנו אחד האלמנטים החשובים בבית ועל כן אין להתפשר לגבי איכותו. מסקנה? גם אם עוד רבע שעה לא תזכרו את הטיפים שציינו, לפחות תזכרו טיפ אחד – חובה לבחור רצף איכותי, כזה שמכיר מקרוב את הבעיות בתחום ועושה את הכול על מנת למנוע אותן.

טעויות נפוצות בריצוף הבית

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר