שיפוץ בחורף: האם זה כדאי?

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

לעיתים נדמה שאנשים רבים מעדיפים להימנע משיפוצים שנערכים במהלך החורף, בשל הקור והגשם שמאפיינים את העונה הקרה ביותר בשנה. יחד עם זה, לא מעט אנשים כבר הבינו את היתרונות החבויים בשיפוץ החורפי, שהרי בתקופה זו המחירים עשויים להיות נמוכים יותר וזמינותם של בעלי המקצוע דווקא גבוהה יותר. אז במקום לדחות את השיפוץ הנחשק בבית לימי הקיץ, מוטב שתתחילו לתכנן את עבודות השיפוצים השונות לעונת החורף כי מצאנו לכם כמה סיבות מעולות לבחור דווקא בשיפוץ החורפי.

המחיר אטרקטיבי

בדרך כלל שיפוצים שנערכים בחודשי החורף (בין אם מדובר בבעלי מקצוע או ספקים), מאופיינים במחירים אטרקטיביים יותר מאשר בקיץ, תלוי כמובן בסוג העבודה ובחומרי הגלם.

רמת הזמינות גבוהה

בעוד שרוב תושבי הארץ, בוחרים לבצע שיפוצים במהלך הקיץ, תקופת החורץ נותרת פנויה לבעלי מקצוע רבים, כך שהם זמינים יותר בעבורכם. כמו כן, בשל היקף העבודה הנמוך, העבודה יכולה להתבצע בקצב שמותאם לבקשת הדיירים, בניגוד לחודשי הקיץ, בהם רוב האנשים יעדיפו לסיים את עבודות השיפוצים בטרם יחלו חגי תשרי.

תפוקת העבודה גבוהה יותר

בימים החמים, מזג האוויר אינו אידאלי לשיפוצים, החום עלול להראות את אותותיו ולהוביל לעייפות גבוהה יותר בקרב בעלי מקצוע שונים. לעומת זאת, קור מהווה אלמנט מעורר והוא מזג אוויר אידאלי יותר לביצוע עבודות שיפוץ בחללים מגוונים, לכן תפוקת העבודה עשויה להיות גבוהה יותר.

פתרון חלופי למגורים

שיפוץ כללי של דירה עלול להפוך את חלל הבית לאתר בנייה, בו לא ניתן לנהל את שגרת החיים, לכן רבים מעדיפים למצוא פתרון חלופי ולגור במקום אחר לתקופת השיפוץ. מאחר ועונת החורף אינה העונה התיירותית בעולם המלונאות, מחירי המלונות זולים יותר, כך שדיירי הבית יכולים להתארח באופן זמני בבית מלון הקרוב לאזור מגוריהם, מבלי לשלם על כך סכומי עתק.

לבחון את טיב העבודה

לעיתים כשאנחנו מעסיקים קבלנים שאינם מורשים או שיפוצניקים לא מקצועיים, אנחנו מגיעים לתקופת החורף ונדהמים לגלות נזילות ורטיבות בחללי הבית. ובכן, במהלך החורף ניתן לבחון את טיב העבודה באופן מיידי, הגשמים בעונה זו, עלולים לחשוף בפנינו בעיות רטיבות או נזילות בטרם תחלוף חצי שנה מתקופת השיפוץ.

אולמות התצוגה אינם צפופים

בתקופת הקיץ, אולמות התצוגה של חברות מטבחים או רהיטים עמוסות באנשים רבים שמעוניינים לרכוש ריהוט חדש לביתם. ובכן, בתקופת החורף, בשל הירידה בהיקף עבודות השיפוץ, פחות אנשים מגיעים לאולמות התצוגה השונים, כך ניתן לבחור ברוגע את הריהוט החדש שיעטר את הבית בתום השיפוץ. כמו כן, בשל היעדר הצפיפות, סביר להניח שהריהוט הרצוי יהיה במלאי (ותיתכן גם אספקה מיידית), כך שלא תיאלצו להזמין או לחכות לו במשך זמן ממושך. אגב, בדרך כלל חודשי החורף מביאים עמם שלל מבצעים והנחות במגוון רחב של רשתות, לרבות בתחום הריהוט וכלי הבית, באמצעותם תוכלו לחסוך לא מעט כסף במהלך רכישת הריהוט החדש.

ומה לגבי החסרונות של השיפוץ החורפי?

כמו לכל דבר בחיים, גם לשיפוץ שנערף במהלך החורף ישנם חסרונות. ראשית, לאחר צביעת קירות או אלמנטים מגבס, ייבוש החומר עלול לקחת זמן רב יותר מאשר בקיץ. נוסף לכך, במהלך העונה הגשומה לא תמיד יהיה ניתן ליישם שיפוץ חיצוני במבנה או בחצר. אם תרצו לבצע שיפוץ בגינה לקראת הקיץ, כדאי להיערך מראש ולוודא שבימי השיפוץ מזג האוויר אינו עתיד להיות גשום.

כיצד לשפץ בחורף באופן המיטבי?

שיפוצים שנערכים בחורף בין אם מדובר בשיפוצים בירושלים או בכל מקום אחר בארץ, הם בדרך כלל שיפוצי הפנים, כמו למשל חידוש המטבח, הנמכת תקרות, ריצוף מחודש ועוד. כדאי להיערך מבעוד מועד לתהליך השיפוץ ולתכנן אותו בקפידה, כך תוכלו לחסוך בעלויות, לתאם את לוח הזמנים האידאלי יחד עם קבלן השיפוצים וליישם את השיפוצים הרצויים בביתכם. כמו כן, רצוי לשוחח עם קבלן השיפוצים ולברר עמו כיצד להכין את הבית לקראת השיפוץ המיוחל.

 

עושה רושם ששיפוץ במהלך החורף הוא עסקה משתלמת במיוחד, בעוד שיש לא מעט הנחות על פריטים לבית, המחירים של עבודות השיפוצים עשויות להיות נמוכות יותר מבדרך כלל. בעלי המקצוע זמינים עבורכם בתדירות יותר גבוהה ונדמה שתפוקת העבודה יעילה יותר. אז מה אתם אומרים? אולי תשפצו החורף?

שיפוץ בחורף: האם זה כדאי?

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר