הכנות שצריך לבצע לפני שיפוץ

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

תכנון שיפוץ בבית הוא תהליך שאין להקל ראש לגביו, בייחוד בהכנות שיש לבצע בטרם תחילת התהליך, זאת בכדי לאמוד נכון את זמני השיפוץ, להגדיר את גבולות התקציב הרצוי ולהיות מוכנים לקראת כל שלבי השיפוץ העתידיים. בין אם מדובר בשיפוצים בירושלים או בכל אזור אחר בארץ, ישנם כמה שלבים הכרחיים בתהליך. אז אילו הכנות צריכים לבצע לפני שיפוץ? לפניכם מדריך מקיף בנושא.

1. חשיבה על היקף השיפוץ הרצוי

לפני שתתחילו לתכנן או לרכוש אלמנטים וחומרי בנייה לטובת השיפוץ, בדקו מהו היקף השיפוץ הרצוי. הקפידו להפריד בין שיפוץ הכרחי (למשל חיפוי לקירות סדוקים) לבין שיפוץ שהוא בגדר מותרות (כדוגמת בניית אי במטבח), כך תוכלו ליצור סדר עדיפויות ולהבין מה חשוב יותר ומה פחות. לאחר מכן, הגדירו את גבולות התקציב עבור שיפוץ הבית וודאו שהתקציב חופף להיקף השיפוץ הרצוי, כמו כן רצוי להוסיף סכום מסוים לטובת הוצאות בלתי צפויות. במידה והתקציב אינו חופף להיקף השיפוץ, מוטב לדחות את שיפוצי המותרות לפעם אחרת או לנסות להוזיל עלויות (למשל לוותר על רכישת ריהוט חדש לטובת עבודת גבס ייחודית בסלון). מומלץ לשוטט ברחבי הרשת, להכיר את סוגי השיפוץ האופציונליים ולברר בנוגע לעלות השיפוצים. רק כך, תוכלו לתכנן את גבולות התקציב ולהבין את היקף השיפוץ באופן המיטבי.

2. תכנון השיפוץ

תכנון השיפוץ העתידי כשמדובר בשיפוץ כללי לא תמיד יהיה זהה לתכנון שיפוץ נקודתי. התכנון יכלול את תוספות הבנייה הרצויות לרבות אישורים על היתרי בנייה, רכישת כלים סניטריים, שבירת קירות, תכנון מיקומם של מתגי החשמל ואף גיבוש הקו העיצובי הרצוי של החלל.

בכדי להעביר לבעלי המקצוע את התיאור המדויק ביותר לעיצובים והשיפוצים האידאליים, כדאי לחפש אחר תמונות המעבירות את המסר הרצוי. באמצעות התמונות הללו ופירוט העיצוב הרצוי לכם, בעלי המקצוע יוכלו להבין כיצד אתם מדמיינים את בית חלומותיכם ולעבוד לפי ההנחיות שהגדרתם להם. מוטב לתכנן את שיפוץ הבית כך שיתאים מבחינה פונקציונלית לכל הדיירים, החל מיצירת מקומות אחסון אידאליים ועד לניצול מיטבי של החלל.

מעבר לתכנון השיפוץ מבחינת היקף העבודה ורכישת האלמנטים כדאי לברר מהו משך הזמן שאמור לקחת השיפוץ ולהציב אותו למול היומן שלכם בכדי לוודא שהשיפוץ לא יפריע לאירועים שונים שתכננתם לזמן זה, לרבות שיפוצים בחודשי הקיץ בהם הילדים נמצאים בבית במהלך החופש הגדול.

3. מפגש עם אנשי המקצוע

חשבו אילו אנשי מקצוע נחוצים לכם בכדי לבצע את שיפוץ הבית על הצד הטוב ביותר, בין אם מדובר בקבלן שיפוצים או אף מעצב פנים. מפגש עם איש המקצוע שיעשה עבורכם את השיפוץ בבית (או את העיצוב) הוא הכרחי, ראשית בכדי לשוחח בנוגע לתיאום הציפיות מעבודות השיפוץ וקביעת לוח זמנים לביצוע העבודות, ושנית, על מנת להתרשם ממנו, מסבלנותו ורמת המקצועיות שלו, כמו גם לוודא שקיימת ביניכם כימיה חיובית לשיתוף פעולה פורה. אגב, תוכלו להתייעץ עם השיפוצניק בנושא הוזלת עלויות, ייתכן וישנם אלמנטים אותם תוכלו לבנות באמצעות גבס ולוותר על חומרי בנייה יקרים יותר, כך תוכלו לבצע עבודה נוספת מבלי לחרוג מהתקציב שהגדרתם. במהלך שיפוצים בירושלים, נשמח ללוות אתכם בתהליך, לייעץ, להעניק מידע מקצועי ולבצע את השיפוץ באופן האיכותי והמקצועי ביותר.

4. השיפוץ

תהליך השיפוץ מתחיל בשלבי הריסת החלל ופינוי הפסולת. כמובן שיש לוודא שהקבלן אכן דואג לפנות את הפסולת למקום ייעודי. בתום שלב זה, ניתן להתחיל את עבודות החשמל כמו גם את העבודות על מערכת האינסטלציה של הבית.

אם השיפוץ נערך בדירה מאוכלסת, רצוי לארוז היטב את כל חפצי הערך ולשמור אותם בחדר אחר שאינו מצוי בתהליך השיפוץ. כמו כן, אם מדובר בשיפוץ נקודתי, יש לכסות את כל הרהיטים ולהזיזם מאזור השיפוץ על מנת שלא ייהרסו. במהלך השיפוץ עצמו יבוצעו העבודות הרלוונטיות לשיפוץ שביקשתם, כמו ריצוף הבית מחדש, חיפוי קירות, חלוקת החלל ואף שיפוצים עיצוביים כמו הנמכת תקרה, בניית קרניז ומידוף עשוי גבס. לאחר שכל העבודות הללו מבוצעות ניתן לצבוע את חלל הבית, לנקותו היטב ולהכניס את הריהוט והאלמנטים הרצויים לתוך הדירה.

חשוב לדעת כי תהליך שיפוץ עשוי לקחת זמן, בייחוד שיפוץ כללי, לכן כדאי להיערך לכך מראש ולא להתייאש אם באופן בלתי צפוי מתרחשים עיכובים בתהליך. כמו כן, תכננו היטב את תהליך השיפוץ על כל שלביו, כך תוכלו לצלוח את השיפוצים בביתכם וליהנות מבית משופץ, מעוצב וייחודי.

הכנות לפני שיפוץ

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר