התאמת צבעים לקירות

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

במהלך שיפוץ דירה, אנחנו נדרשים במקרים רבים לחדש את צבעי הקירות ולהעניק לבית מראה ייחודי ונקי. בעוד שרבים מעדיפים לצבוע את קירות ביתם בצבע המסורתי לבן, יש כאלה שדווקא מעוניינים להשתמש בצבעי הקירות כאלמנט עיצובי, ובוחרים בצבעים לא שגרתיים לרבות עיצובים ייחודיים בקירות הבית. בכדי להתאים את הצבעים האידיאליים ביותר, חשוב לשמור על הרמוניה בחדר ולהקפיד על שימוש נכון ומאוזן בצבעי הקיר השונים.

יצירת הרמוניה בחלל

בכדי ליישם בחירת צבעים נכונה לקירות הבית, חשוב לקחת בחשבון את יתר העיצוב של החלל, על מנת שתוכלו לשלב בין צבעים המתאימים זה לזה וליצור חלל הרמוני ומעוצב באופן מדויק. התחשבו בצבעי הרהיטים והאלמנטים שעתידים להיות בחלל ובחרו בצבעים שישתלבו עמם באופן תואם. באמצעות צבעים שחוזרים על עצמם או משתלבים האחד בשני, ניתן ליצור התאמה בין חללי הבית ולהקנות לו מראה ייחודי. נוסף לכך, שימוש בצבעי קיר, עשוי לתרום באופן משמעותי לעיצוב החדר. למשל, בכדי להעניק לחלל מראה כפרי, תוכלו להיעזר בצבעים מן הטבע כמו חום, צהוב וירוק. אגב, מרבית הטיפים לעיצוב הבית, יכללו המלצות לשילוב 3 צבעים עיקריים בחלל.

על מנת ליצור איזון בחלל ולשלב בין הצבעים הנכונים, ניתן להיעזר בגלגל הצבעים, שהרי באמצעותו תוכלו להבחין אילו צבעים משלימים זה את זה. הגלגל מכיל הן צבעים חמים והן צבעים קרים, ושילובם יסייע לכם ליצור חדר הרמוני ומאוזן הן מבחינה עיצובית והן מבחינה אנרגטית. דרך נוספת להשתמש בצבעי הקיר באופן נכון, היא באמצעות גווני הצבע השונים. כלומר, בחרו בצבע אחד שילווה את החלל וצרו באמצעות צבעי לבן או שחור, גוונים נוספים של אותו הצבע.

צבעים קרים

הטענה הרווחת היא כי שימוש בצבעים עשוי לסייע לתחושות הפנימיות של האדם, כך שצבעים קרים מקנים לאנשים השוהים בקרבתם תחושות של רוגע והפחתת מתחים. השימוש בצבעים קרים מיושם בדרך כלל בחדרי ילדים, חדרי שינה, משרדים או פינות עבודה ביתיות.

ירוק

אחד הצבעים הנפוצים בשימושים ביתיים הוא הצבע הירוק, ובייחוד בגווניו הבהירים. ירוק מהווה הקבלה לצמיחה, פריחה והתחדשות, יתרה מזאת, הוא צבע המקנה שלווה ורוגע.

סגול

צבע ייחודי בשימוש ביתי הוא הצבע הסגול המשדר תחושות רגועות ונינוחות, בייחוד גווניו הבהירים כדוגמת צבע הלילך. יתרה מזאת, הצבע הסגול נתפס כצבע שעשוי לסייע לריכוז, לכן מומלץ לשלב אותו בפינות העבודה ובחדרי ילדים.

כחול

בין הצבעים הקרים, ניתן למצוא את הצבע הכחול, שמזכיר לנו ים או שמיים – אלמנטים מרגיעים בפני עצמם. ובכן, צבע זה נתפס כצבע מרגיע שמסייע להפגת מתחים וחרדות. יחד עם זה, יש אנשים שממעיטים את השימוש בצבע הכחול מאחר והוא משול לצבע עצוב.

צבעים חמים

בעוד שצבעים קרים ידועים כמשרי שלווה ורוגע, הצבעים החמים והעזים נחשבים כצבעים משמחים, מלהיבים ומעוררים המעניקים לחלל אנרגיה וחמימות, לכן הם נפוצים בייחוד בחדרי משחקים וחללים משותפים. חשוב לציין שמינון גבוה של צבעים חמים בחלל עלול להוביל לעצבנות, לכן יש להשתמש בצבעים החמים באופן מתון ולשלב אותם עם צבעים קרים או ניטראליים.

צהוב

צבעה של השמש הוא בהחלט צבע ייחודי שתורם רבות לנראות החלל. ניכר כי הצהוב הוא צבע המקנה חשיבה יצירתית ומעמיקה, לכן הוא מומלץ לשימוש בחדרי עבודה ובחדרי המשחקים. מינון גבוה מידי של צהוב בחלל, עלול להיות מעיק – לכן השתדלו ליצור חדר הרמוני ולאזן בין הצבעים שמרכיבים את עיצובו.

אדום

קשה לדבר על צבעים חמים מבלי להזכיר את הצבע האדום, שהרי הוא צבע ייחודי, עז ודומיננטי במיוחד. אדום נתפס כצבע ממריץ, מעודד שמחה ומעניק אנרגיה לחלל אך יחד עם זה, הוא עלול להוביל לאי שקט, לכן מוטב להשתמש בו במינון מועט.

 

עיצוב הבית, התאמת צבעים בחלל ויצירת חדר הרמוני הם אמנות בפני עצמה, כך שכל מה שצוין לעיל, הוא המלצה כמובן. בין אם אתם במהלך שיפוץ דירה בירושלים, בדרום או בצפון, החשוב ביותר, הוא לעצב את הבית בצבעים שמשרים עליכם רוגע ומשמחים אתכם, לכן בחרו בצבעים האידיאליים ביותר עבורכם. אל תשכחו להתחשב בצבעי הריהוט ובעיצוב החלל עצמו, מאחר ומומלץ שכל האלמנטים בחדר ישתלבו זה בזה.

 

התאמת צבעים לסוגי קירות

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר