טיפים לעיצוב הבית

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הבית הוא המקום שבו אנחנו נמצאים רוב שעות היום. הוא מהווה עבורנו כמקום לאירוח חברים ומשפחה, ציון החגים השונים ובעיקר מקום מפלט ומרגוע בתום יום עבודה ארוך. בשל כך חשוב לדאוג שהבית יהיה מעוצב באופן שיעניק לנו אוירה נינוחה ורגועה. עיצוב הבית יכול להיעשות בתהליך המעבר לדירה חדשה, בסופו של שיפוץ דירה כללי ואפילו אם בני הבית מעוניינים לחדש את נראותו.

על מנת לעצב את ביתכם על הצד הטוב ביותר, עליכם לתכנן את העיצוב מראש ולחשוב על הקו העיצובי שתרצו להעניק לדירה, הרושם הראשוני שהעיצוב יקנה והאווירה שהריהוט והאלמנטים העיצוביים יתרמו לביתכם. במהלך תכנון העיצוב חשוב לשים לב לפרטים הקטנים, שכן רבים נוטים לרכוש את הריהוט והעיצוב הכולל ללא שימת דגש על הפרטים שלדעתם שוליים. לכן בעת התכנון חשבו על הצבעים שתרצו שילוו את ביתכם, על חפצי הנוי השונים והאביזרים הנלווים, כך שירכיבו יחד קו עיצובי בעל אמירה אישית. איך תעשו זאת? ובכן, יש לנו כמה טיפים שיכולים לעזור לכם.

מה אומרים הקירות?

נטייה רווחת בקרב בתים רבים היא השארת קירות מסוימים חשופים ונטולי עיצוב. ניתן לעצב את קירות הבית בדרכים רבות ומגוונות ביניהן: תליית תמונות משפחתיות, ציורי קיר, תמונות נוף, מידוף, צביעת קיר עם אפקטים, טפטים, מדבקות קיר ועוד. תכננו את עיצוב הקירות של ביתכם תוך הקפדה שלא ליצור קירות עמוסים באלמנטים עיצוביים יתר על המידה. בחדרי הילדים מומלץ לשלב ציורי קיר צבעוניים ומשמחים, לעומת זאת בסלון מוטב לשמור על קו עיצובי זהה ולבחור מספר צבעים בודדים שילוו את עיצוב החלל. אם בחרתם לתלות תמונות משפחתיות, עדיף לבחור מספר מצומצם של תמונות ולפתח אותן כך שיתאימו לקיר מבחינה פרופורציונלית. אם תרצו להעניק לסלון צבע דומיננטי, מומלץ לצבוע קיר בודד ואילו את היתר להשאיר בצבעים סולידיים. כמו כן, חשוב לדעת כי אחד האלמנטים העיצוביים הפופולאריים הוא קיר בריקים. הלבנים שמחפים את הקיר מקנים לבית אוירה כפרית ואינטימית ותורמים לעיצוב החלל בצורה משמעותית. קיימים סגנונות שונים וסוגי לבנים ליצירת קיר בריקים עיצובי בחלל הבית, כך שקירות הבריקים אינם זהים זה לזה.

גם תקרת הבית יכולה להיות מעוצבת וזאת באמצעות הנמכת תקרה מגבס או יצירת קרניזים בשלל עיצובים. דרך נוספת להעניק לבית מראה ייחודי, היא תקרה עם שילוב עץ, שכן אלמנט זה רלוונטי יותר לבתים גבוהים. אל תזניחו את עיצוב התקרה, רבים משקיעים במכלול קירות הבית ומותירים תקרה יתומה בעוד שקיימות אפשרויות מגוונות לעיצובה.

תאורה מיוחדת

אחת האפשרויות להקניית מראה ייחודי לבית היא באמצעות גופי תאורה שונים. תוכלו לבחור בגוף תאורה אסתטי במיוחד, שהוא כשלעצמו מהווה אלמנט עיצובי. יחד עם זה מוטב להשקיע מחשבה באור המלאכותי בביתכם ובסגנון התאורה שתרצו. למשל תוכלו להציב תאורה מינימלית בנוסף לתאורה העיקרית, כך שאם תרצו להקנות לבית אווירה רומנטית, תוכלו לעשות זאת בקלות. כמו כן, כיום קיימות אפשרויות להתקנת תאורה נסתרת, חלקן נעשות באמצעות עבודות גבס מיוחדות כמו תקרה צפה או קרניז. תכננו היטב את מערכות התאורה בביתכם כך שיתאימו לצרכים שלכם בצורה האופטימלית ביותר, כך תוכלו לדעת מה צבע האור וגופי התאורה המתאימים לביתכם.

כדאי לקרוא: 5 רעיונות לעבודות גבס מיוחדות.

לשמור על פונקציונליות

רכישת רהיטים ואלמנטים מרהיבים בהחלט עשויה לשדרג את מראה הבית, אך חשוב להקפיד שהרהיטים הללו יהיו פונקציונליים עבורכם ויהוו מקומות אחסון לפריטים האישיים שלכם. דוגמא נהדרת היא ללא ספק מידוף באמצעות גבס, שכן כך תוכלו לתכנן את נראות המדפים בעצמכם תוך התייחסות לפריטים העתידיים שיאוחסנו בו.

קו עיצובי אחיד

מוטב לשמור על קו עיצובי אחיד שיוביל אתכם במהלך העיצוב כולו, כמו כן בחרו מספר צבעים המשתלבים זה בזה שילוו את עיצוב הבית בדגש על צבע הקירות וצבעם של הרהיטים. נוסף לכך, מוטיבים חוזרים יכולים לשרת את הקו העיצובי שבחרתם, בין אם תחליטו לעשות זאת באמצעות מוצרי נוי או טקסטורות ייחודיות. אם אתם מתגוררים בדירה קטנה, רצוי שתבחרו בצבעים בהירים ועדינים לקירות הבית משום שלצבעים הכהים יש נטייה להקטין את החלל מבחינה ויזואלית. בחדרי הילדים תוכלו ליצור קו עיצובי אחר מיתר חדרי הבית, כמו כן מומלץ לבחור קונספט מסוים שינחה אתכם בבחירת האלמנטים לחדרים הללו, כמו למשל חדר המעוצב בקונספט חלל וכוכבים, קונספט נסיכות וכו’.

כדאי לקרוא: סגנונות מובילים לעיצוב לבית.

עיצוב הבית הוא תהליך שדורש מחשבה רבה ותכנון עד לפרטים הקטנים. אל תקלו ראש בתכנון ובעיצוב, הקדישו זמן ומחשבה על מנת ליצור לעצמכם את הבית שעליו תמיד חלמתם.

בית מעוצב

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר