התוספות שמוסיפות: כל מה שרציתם לדעת על תוספות בניה

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שוק הדירות נפיץ כרגע ולא נראה שהמחירים שהאמירו בו לגבהים שלא נראו כאן מעולם, יירדו בזמן הקרוב. על אף כל זאת, יש פתרון לשדרוג הדירה כך שתהיה קרובה יותר להיות בית חלומותיכם, גם עבור אלה שיש להם דירה אחת או יותר להשבחה, וגם עבור אלה שיש להם רק דירה אחת שהם חיים בה ושאינם יכולים להרשות לעצמם לשפר דיור בשלב זה בחייהם.

קוראים לזה תוספת בניה, ובשנים האחרונות הנושא אפילו נדון בהרחבה וקיבל הקלות משמעותיות מבחינה חוקתית.

 

מה זה בכלל תוספת בניה?

תוספות בניה הן תוספות מכל סוג שמתווספות למבנה קיים. זה יכול להיות הוספה של ממ”ד, מרפסת, מחסן, קומה עליונה וכד’, או לחילופין, הרס מוחלט של הבית והקמה מחדש שלו, אבל הפעם בדיוק כמו שאתם רוצים, עם תכנון נכון ושינויים רצויים.

תוספות בניה נועדו בעיקרון להגדיל את שטח הבית, אך בשני העשורים האחרונים, עם האיומים הביטחוניים שמגיעים כמעט לכל הארץ, נוספה מטרה חדשה – מיגון הבית.

יתרונות נוספים שיש לתוספות בניה הם עליה באיכות החיים, גם כיוון ששטח הבית גדל, אבל גם כי לרוב מדובר בתוספות כמו מרפסת או חדר, שגורמים לנו לתחושת מרחב וקרבה אל הטבע. וכמובן – עליה של עשרות אחוזים בערך הנכס. זכרו! כל תוספת בניה מעלה את ערך הנכס. שטח הבית גדל, הנראות שלו משתנה, יש יותר מרחב, יותר נוף. כך שברגע שחלק אחד במשוואה גדל, כך גם החלק השני.

מה אומר החוק?

על פי החוק, כל בניה שמגדילה את הנכס מהווה תוספת בניה. החוק מחייב קבלת היתר טרם תחילת העבודה. היתר זה ניתן בהליכים שונים, בהתאם לתוספת המבוקשת, ועד שתקבלו אותו תיאלצו להמתין בין חודש ימים למספר חודשים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמי שאין בידו היתר בניה צפוי לקנסות כבדים ואף לעונש פלילי.

יש תוספות בניה שיש לקבל עבורן היתר בניה מהרשות המקומית, יש כאלה שמעוגנות בחוק ואין צורך לקבל עבורן היתר כלל. כך או כך, כל תוספת בניה מחויבת לעמוד בתקני הבניה של המדינה ומצריכה הגשת תכניות וקבלת אישורים.

על אף שניתן להשיג היתרי בניה באופן עצמאי, כל עוד מוגשים כל המסמכים וממולאות כל הדרישות, ההמלצה שלנו היא לשכור את שירותיו של איש מקצוע כמו אדריכל, קונסטרוקטור (מהנדס אזרחי) או מפקח בניה, שיידעו לוודא שהכל מוגש בזמן ומתנהל כמו שצריך מול הרשויות והקבלנים.

מה קורה לאחר קבלת ההיתר?

לאחר שהיתר הבניה התקבל, מתחילים בשלב הביצוע. העבודות מבוצעות על ידי קבלן שיפוצים וחשוב לבדוק שהוא רשום בפנקס הקבלנים ושיש לו ניסיון בפרויקטים של תוספות בניה, שלעיתים מסובכים קצת יותר לעבודה מבניה חדשה.

עבודות הבניה לתוספות יכולות להתבצע על ידי בניה קונבנציונלית, באמצעות בלוקים מסוגים שונים; או שיכולות להתבצע בבניה קלה, על ידי שימוש בחומרים כמו לוחות גבס שבתוכם חומר בידוד או באמצעות פאנלים מבודדים. עלויות תוספות הבניה תלויות כמובן בסוג החומר שייבחר וכן בגודל ובסוג התוספת. אולם, בכל מקרה, עלויות אלה תהיינה לרוב זולות ומשתלמות יותר מאשר לעבור לבית חדש.

קחו בחשבון שאם כבר החלטתם לשפץ את הבית ולהוסיף לו שטח על ידי תוספת בניה, כדאי לעבוד גם עם מעצב פנים או אדריכל שיתן את הטאצ’ בבית פנימה. גם כאן לא חייבים להשתולל מבחינה כספית. מעצב מקצועי יגדיר יחד איתכם תקציב וינחה אתכם בדיוק מה ניתן לעשות במסגרתו. אפשר למשל לעשות תקרת גבס מונמכת בסלון שלכם, צביעה מעניינת של חלק מהקירות או בניית נישה ייחודית, פעולות פשוטות, שחוללו פלאים לחלל בעלות נמוכה יחסית.

רעיונות ואפשרויות יש אינספור ואנו בחברת שיינר חנוך בינוי וניהול פרויקטים בעלי ניסיון עצום בתחומי הבניה והשיפוצים, עם דגש על תוספות בניה, תוך התאמה לסגנון הבית, להעדפותיכם ולצרכיכם, וכולל גם עיצוב פנים. אנו מבטיחים לספק לכם שירות כולל, משלב היעוץ ועד קבלת המפת, וכל זאת במחירים הוגנים.

אנו עובדים עם צוותים מיומנים ומנוסים, עם מגוון ספקים וקבלנים ובהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר, כך שמתחייבים שתקבלו תוצאות אופטימליות ומשביעות רצון. נשמח לשמוע מכם ולתת מענה לכל שאלה.

תוספות בנייה

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר