קבלן מפתח

הרבה פעמים אנשים מבקשים להעסיק בו זמנית כמה נותני שירות מתחום הבנייה, ועל כן מתעורר הצורך לוודא שכל עובד אכן עושה עבודה טובה, עומד בזמנים, לא חוסך בחומרים ובאופן כללי מעניק את הפתרון הטוב ביותר, וכיוון שרובינו לא בקיאים בנושא, קיים קבלן מפתח – בעל מקצוע שמוודא עבורנו הלקוחות שסך העבודה אכן מבוצעת כהלכה, כאשר הוא עושה זאת מא' ועד ת', תוך כדי שהוא מקיים קשר רציף עם האדריכל והמהנדס. מכאן שקבלן מפתח הנו הכתובת הבלעדית לכל שאלה ובקשה, הוא בעל המקצוע שאחראי על המכלול השלם.

תחומי אחריות

 • סנכרון בין סך הפעולות שמתבצעות על ידי קבלני המשנה והעובדים.
 • מדווח ללקוח לגבי קצב ומצב הבנייה.
 • דואג לסך עבודות הבנייה והשיפוץ, עד לשלב מסירת המפתחות.
 • פותר מגוון בעיות שצצות תוך כדי התהליך.
 • מעסיק את קבלני המשנה ואת סך העובדים הנחוצים.
 • מעניק התייחסות מקצועית לתוכנית האדריכלית ולתוכנית הבנייה.
 • עוד לפני תחילת העבודה הוא מכין את השטח.
 • משיג שליטה מלאה באמצעות מנהל עבודה שהוסמך על ידו.
 • מקיים קשר ישיר עם האדריכל, תוך כדי ערנות מוגברת לבעיות ומינוף הידע הנרחב עבור מציאת פתרונות אידאליים.
 • מספק נדבכים משלימים, קרי כלים סניטאריים.
 • בוחן באופן מקצועי את סך התוצאה.

יתרונות קבלן מפתח

גם אם הפרויקט מצריך כ6 קבלני משנה, הרי שהלקוח זוכה לתקשר רק עם קבלן המפתח ועדיין לקבל תשובות ממוקדות עבור כל נדבך ונדבך, משמע נחסך זמן חשוב ואף כאב ראש. בנוסף, זוכים להיות רגועים שקיים בעל מקצוע שרואה את כל התמונה השלמה ושהוא מקדם את הפרויקט בדרך הנכונה. אם בכך לא די, נוסיף ונציין שקבלן מפתח מסייע לחסוך בהוצאות, וזאת כי הוא מכיר את המחירים ויודע את מי ראוי לשכור ואיזו תמורה ראוי לקבל, כך שבין היתר נמנע הצורך לשלם מחיר כפול, רק כי בעל המקצוע הראשון עשה עבודה רעה. עוד נציין שאחד מהיתרונות המהותיים מתמקד בטיב האחריות שמקבלים – הן עבור החומרים והן עבור העבודה, וזאת כי קבלן מפתח הוא הגוף שאחראי בשני הנדבכים ושנמצא כל הזמן עם היד על הדופק.

קבלן מפתח מחיר

רבים מבינים שמשתלם להיעזר בקבלן מפתח אך באותה נשימה מבקשים להבין כמה התענוג עומד לעלות. פה לא ננקוב במחיר מסוים, וזאת כי המחיר מושפע משורת משתנים, קרי גודל הפרויקט, כמות קבלני המשנה, דרישות מצד הלקוח וכדומה. עם זאת, כן ניתן לומר שהפרש מזערי בין קבלן כזה או אחר אינו אמור להוות שובר שווין, כי הרבה פעמים שווה לשלם מעט יותר ובתמורה לקבל הרבה יותר, ובעיקר כשמדובר בתחום יקר כמו בנייה ושיפוצים. מכאן שחשוב לבחון רזומה, ניסיון ואף חיבור אישי.

קבלן מפתח מומלץ

חשוב לציין שקבלן מפתח צריך להחזיק בתעודה מקצועית ולהיות רשום בפנקס הקבלנים – מדובר באסמכתא הכרחית שמבטיחה שאותו קבלן שעומד על הפרק אכן בעל מקצוע ראוי. בנוסף, רצוי לבחון המלצות הן מחברים ובני משפחה והן מהרשתות החברתיות. לאחר שמוצאים שניים שלושה קבלני מפתח שעומדים על הפרק, מומלץ לבקש מהם לדבר עם לקוחות קודמים, כי אין כמו דעה של לקוח שכבר עבר ביחד עם הקבלן כברת דרך. כמו כן, בכדי לקבל אישור נוסף לגבי טיב הבחירה, מומלץ להעלות מול הקבלן שאלות מקצועיות ובהתאם לאופי התשובות לקבל החלטה.

קבלן מפתח מול קבלן משנה - מה עדיף?

חשוב להבין שלעומת קבלן מפתח שמלווה את הפרויקט לכל אורך הדרך, הרי כשמעסיקים קבלן משנה אתם בעלי הפרויקט צרכים לנהל את סך התהליך באופן עצמאי, ולו כי קבלן משנה אינו עוסק בתמונה הגדולה – אינו עוסק בתיאומים ובלוחות זמנים, כך שנדרשת אחריות אישית וכמובן שגם זמן. בנוסף, קבלן מפתח נחשב יותר יקר, אך בסופו של יום הוא עשוי לחסוך ללקוח כסף רב, פשוט כי קבלן מפתח מבין במחירים ויודע מהו הסכום הכללי שעומד לטובת הפרויקט, ועל כן בהתאם לנתונים הוא בוחן את הצעדים השונים. כמו כן, קבלן מפתח מונע חריגות מהלו"ז שנקבע ובסופו של יום מבקש לשמור על שמו הטוב, ועל כן ניתן להיות רגועים שהוא לא יעצום עין כאשר יבחין בעבודה שאינה מספיק טובה.