החלפת קרמיקה

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

החלפת קרמיקה בבית היא עבודה מורכבת שצריכה להתבצע בדיוק רב, כאשר לכל אזור בבית יש את הדגשים שלו בסוג שיפוץ זה. על כן, במאמר הבא נסביר מתי צריך להחליף קרמיקה בבית, מה חשוב לדעת לפני שמבצעים את העבודה, מה כדאי ולא כדאי לעשות במהלך העבודה ואיך בוחרים שיפוצניק אמין ומקצועי.

מדוע צריך להחליף קרמיקה?

פיצוץ בצנרת

אחד הגורמים הנפוצים ביותר להחלפת קרמיקה הוא פיצוץ בצנרת האינסטלציה של הבית. תפקידה של צנרת האינסטלציה היא להוביל את המים מהשיבר הראשי שנמצא למטה אל תוך הבית שלכם לברזים השונים. אולי אתם לא מודעים לכך, אך הצנרת הזו היא צנרת סמויה שנמצאת בתוך הקירות ובחלק מהמקרים גם מתחת למרצפות.

עם הזמן, כתוצאה מבלאי טבעי של הצנרת או סתימות קשות שהתרחשו בה, נוצרים כשלים שגורמים לנזילות. בניגוד לנזילות ופיצוצים בצנרות גלויות, במקרה הנוכחי לא תוכלו לדעת שיש נזילה אלא רק כאשר תראו סימנים לכך. בין השאר אנחנו מדברים על סימנים כמו רטיבות, עובש, נזילה פעילה ובמידה והפיצוץ חזק מאוד, זרם של מים שיוצא ממש מהקיר או מתחת למרצפות.

על מנת לאתר את מקור הנזילה אין מנוס מלהסיר את הקרמיקה הקיימת ולשבור את הקיר כדי לחשוף את הצנרת. כדי למזער את הנזקים הללו תוכלו להזמין שירות של איתור נזילה עם מצלמה תרמית, שהיא מצלמה מיוחדת שיודעת לאתר את תוואי הצנרת שבתוך הקיר ולהצביע על המיקום המדויק של הנזילה. כך בעל המקצוע שמבצע עבורכם את התיקון יוכל להימנע משבירה נרחבת של הקרמיקה ולבצע תיקון נקודתי. עם זאת, לקוחות רבים מנצלים את המצב ומחליטים להחליף את כל הקרמיקה הישנה שלהם.

אסתטיקה

יש מקרים שבהם הקרמיקה בבית פשוט עשתה את שלה וכבר לא מתאימה לסגנון העיצובי העכשווי. אנחנו מדברים ברוב המקרים על קרמיקה ישנה בגודל של 10X10 ואולי מעט גדולה יותר, קרמיקה בצבעים שפשוט כבר לא הולכים היום או כזאת שכבר רואים עליה סימני בלאי. במצב כזה, אין מנוס אלא להחליף את הקרמיקה לקרמיקה בסגנון מודרני, בין אם מדובר בעבודה שמתבצעת כחלק משיפוץ כולל ובין אם מדובר בהחלפה מקומית שלה.

עבודה קודמת לא מוצלחת

יש מקרים שבהם תצטרכו להחליף את הקרמיקה כאשר ההתקנה הקודמת פשוט לא מוצלחת. זה קורה בדרך כלל כשמזמינים את העבודה משיפוצניק חאפר או לא מנוסה שלא יודע לבצע את העבודה. כשאנחנו מדברים על התקנה לא מקצועית אנחנו מתכוונים ברוב המקרים לקרמיקה שמותקנת בצורה עקומה, רווחים לא שווים בין האריחים, סדקים באריחים, שריטות ועוד.

חשוב לציין – התקנה לא מקצועית של קרמיקה יכולה לגרום לנזקים קשים מאוד לתשתית המבנה, במיוחד אם מדובר בחדרים רטובים כמו מקלחת. במצב כזה, אל תתמהמהו ותקנו את הליקויים, בין אם מדובר בתיקון מקומי על ידי בעל המקצוע שביצע את העבודה ובין אם בהחלפת קרמיקה קומפלט.

מה צריך לדעת כאשר מחליפים קרמיקה?

הינה כמה דגשים שצריך לדעת בנוגע לעבודת הקרמיקה:

הקפידו על מרווח נכון

המרווח הנכון בין אריחי הקרמיקה הוא 2 ס”מ. אולי אתם לא מודעים לכך, אך הבית שלכם חווה רעידות מעת לעת וזה טבעי. מרווח של 2 ס”מ ימנע שברים של אריחי קרמיקה. כמו כן, אם תיישמו מרווח גדול יותר אתם מעלים את הסיכוי לחדירת מים דרך האריחים ולבעיות רטיבות. על מנת להקפיד על מרווחים מדויקים בין האריחים קבלן השיפוצים שלכם ישתמש בפוגות העשויות מפלסטיק קשיח ובצורה של צלב.

סוג הרובה

יש שני סוגים של רובה – אפוקסית ואקרילית. הרובה האקרילית עמידה במיוחד בפני מים ולכן היא מתאימה לחדרים רטובים ולשיפוץ אמבטיה. בשאר האזורים בבית תוכלו ליישם רובה אפוקסית, אך אנחנו בהחלט ממליצים על האקרילית.

גובה החיפוי

אם אתם מחליפים את הקרמיקה במטבח, גובה החיפוי צריך להיות 60 ס”מ מהשיש. אם אתם מחליפים את הקרמיקה באמבטיה אתם צריכים להתקין אותה החל מגובה המשקוף. במידה ואתם עושים שיפוץ אמבטיה, אנחנו ממליצים לכם לחפות את כל הקיר של המקלחת בקרמיקה, כך תוכלו למנוע חדירה של לחות ומים לקיר.

הזמינו כמות גדולה יותר

אם אתם עושים עבודות ריצוף בבית רצוי להזמין כמות גדולה יותר של אריחים, משהו כמו 10%. יש מקרים שבהם נשברים אריחים במהלך העבודה ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם מקפיאים את הפרויקט בגלל מחסור באריחים. כמו כן, טוב שיהיו כמה אריחים ברזרבה במקרה של תיקונים או שינויים שיתבצעו בשנים הבאות אחרי ההחלפה.

החלפת קרמיקה במטבח

כשמחליפים קרמיקה במטבח יש כמה דגשים שצריך לשים אליהם לב. ראשית, שיפוצניק אמין ומקצועי ישרה את אריחי הקרמיקה במים במשך שלוש שעות לפני שהוא מדביק אותם לקיר. המים שהאריח סופג מאטים את קצב ההצמדות שלו וממקסמים את האחיזה שלו לקיר. כך האריחים שתתקינו ישמשו אתכם לאורך שנים רבות.

נוסף על כך, השיפוצניק חייב לבצע כל הזמן בדיקה של האריחים באמצעות פלס על מנת לוודא שהם ישרים. הוא יתקין חמישה אריחים, יבצע את הבדיקה וימשיך בעבודה, כך חוזר חלילה. כמו כן, גם לסוג הדבק יש חשיבות ואם משרים את האריח במים, חייבים להשתמש בדבק שיודע גם לספוח מים.

החלפת קרמיקה במקלחת

מעבר לפן האסתטי, תפקידה של הקרמיקה במקלחת הוא למנוע חדירת מים ונזקים של רטיבות. לכן, אם אתם כבר עושים שיפוץ אמבטיה, אנחנו ממליצים לכם לחפות את הקירות עד לתקרה, אם זה אפשרי כמובן. בנוסף, מומלץ מאד ליישם רובה אפוקסית שהיא עמידה בפני מים, במיוחד בחדר לח ורטוב כמו המקלחת. אגב, אם אתם רוצים ליצור קו עיצובי אחיד, כדאי לחפות את הקיר באותה הקרמיקה של הרצפה, אך כמובן שזה לבחירתם ובהתאם לטעם האישי שלכם.

מה כדאי ולא כדאי לעשות בעת החלפת קרמיקה?

  • נפילת אריח – אם נפל לכם אריח במקלחת, אנחנו ממליצים לכם להתקין אריח חלופי כמה שיותר מהר על מנת שהלחות לא תחדור אל מתחת לחיפויים הקיימים. אך אם אתם לא יכולים להתקין את האריח החסר במיידי, יש לפחות לאטום את האזור.
  • ניקיון האריחים – אנחנו ממליצים לכם לנקות את הקרמיקה באמצעות מטלית לחה ומעט חומץ, זה יהפוך אותה לנקייה ומנצנצת במיוחד.
  • הדבקת קרמיקה – במהלך הדבקת הקרמיקה בעל המקצוע פשוט ידביק את הקרמיקה החדשה על זו הקיימת. הדבקת קרמיקה היא פתרון טוב למי מכם שמבקשים לבצע את העבודה במהירות – אך קחו בחשבון שזה יקטין את השטח של המקלחת.
  • חיפוי בריקים – אם שקלתם להתקין בריקים במטבח במקום קרמיקה, מומלץ שתשקלו זאת שוב. בניגוד לקרמיקה, הניקוי של הבריקים הוא קשה ואם יצטבר עליו שומן, אתם תצטרכו לעבוד קשה מאד כדי להסיר אותו.

איך תימנעו משיפוצניקים חאפרים בהחלפת קרמיקה?

קראו חוות דעת והביקורות

לפני שאתם ממהרים לסגור עם השיפוצניק שלכם, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את כל חוות הדעת והביקורות עליו. המטרה שלכם היא להזמין שיפוצניק שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות, כזה שיעמוד בזמנים, יבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר ויגבה מחיר הוגן בעבורה. אם אתם מרגישים שחוות הדעת על השיפוצניק שלכם לא משהו, פשוט אל תסגרו איתו והמשיכו בחיפושים.

בחרו שיפוצניק מנוסה

כמו בכל תחום, גם בתחום השיפוץ יש בעלי מקצוע מנוסים יותר ומנוסים פחות. אנחנו ממליצים לכם לבחור שיפוצניק מקצועי שיש לו ניסיון בשיפוצים בכלל ולא פחות חשוב מזה, בהתקנת קרמיקה. אל תזמינו שיפוצניק לא מנוסה, משום שייתכן שתשקיעו זמן רב וכסף נוסף בתיקוני טעויות שהוא עשוי לעשות.

בדקו עבודות קודמות שלו

עבודות ריצוף הן עבודות מורכבות שחייבות להתבצע בדיוק רב, ממש סוג של אומנות. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבדוק בעיניים עבודות קודמות של השיפוצניק, רק כך תדעו אם אתם מתחברים לעבודה שלו. מומלץ ללכת פיזית ללקוחות קודמים שלו ובמידה ואין לכם את האפשרות, נסו להשיג תמונות של עבודות קודמות שלו.

בדקו מה המחירים המקובלים בשוק

לפני שאתם סוגרים עם השיפוצניק היכנסו למחירון המומלץ לצרכן ולבדוק מה המחיר המקובל כיום על החלפת קרמיקה בבית. עלות העבודה עשויה להשתנות בהתאם למורכבות הפרויקט. למשל, הדבקת קרמיקה זולה באופן משמעותי מהתקנת קרמיקה מאפס. גם גודל השטח שבו מבצעים את העבודה, גודל האריחים, החיתוך שלהם, סוג האבן וסוד החדר משפיעים באופן ישיר על המחיר הסופי.

לכן, אנחנו ממליצים לכם לעשות שיעורי בית ולבדוק מה המחיר הסביר על שיפוץ כמו שאתם מבקשים לבצע, כך בעל המקצוע שאתם רוצים לסגור איתו יבין שיש לו פה עסק עם לקוח שלמד את החומר ובא מוכן.

קחו כמה הצעות מחיר

לאחר שלמדתם את המחירים המקובלים בשוק על עבודות ריצוף, זה הזמן לקחת כמה הצעות מחיר מכמה שיפוצניקים. חשוב לציין, שיפוצניק מקצועי לא ייתן לכם הצעת מחיר בטלפון. שיפוצניק רציני ואמין יגיע אליכם לדירה על מנת לבחון את כל האלמנטים שמשפיעים על המחיר ויספק לכם הצעת מחיר מבוססת שלא תשתנה בשום מצב.

אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר ולהשוות בניהן. כך תוכלו לעשות משא ומתן בין השיפוצניקים השונים ולהשיג את המחיר הכי טוב עבורכם. הצעת המחיר שאתם מקבלים חייבת להיות מסודרת, ועל כן אל תסגרו עם שיפוצניק שנותן לכם הצעת מחיר מבולגנת, אלא ודאו שהיא מובנת לשני הצדדים.

השאירו את הכוח בידיים שלכם

ראשית, מומלץ לא לסגור דבר בעל פה עם השיפוצניק שלכם על השיפוץ, אלא לעבוד לפי חוזה מסודר. למה? מכיוון שרק כך תוכלו להשאיר את הכוח בידיים שלכם. לדוגמה, תוכלו לעגן בחוזה את העניין של התשלומים על העבודה ולא לשלם לו את כל הסכום מראש. חלקו את העבודה לשלושה תשלומים, תשלום מקדמה, תשלום אמצע והשלמת התשלום בסוף הפרויקט. כך השיפוצניק ינסה לסיים את החלפת הקרמיקה אצלכם בזמן וכמובן על הצד המקצועי ביותר.

החלפת קרמיקה- סיכום

במאמר זה הסברנו את כל מה שחשוב לדעת על החלפת קרמיקה בבית, מתי צריך להחליף קרמיקה, מה חשוב לדעת כשמחליפים את הקרמיקה ואיך בוחרים שיפוצניק אמין ומנוסה שיבצע את העבודה על הצד המקצועי ביותר. אנו מקווים שהשיפוץ שלכם יתבצע על הצד הטוב ביותר, בהצלחה!

החלפת קרמיקה

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ואנו נשוב אליכם עם כל המידע

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים בסיסיים ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר